elisapeyron: (Дневник)
[personal profile] elisapeyron
Трохи з'їздили в Валбжих, тому що у Вроцлаві вже не реально потрапити в адміністрацію для подання документів.
Трохи подалися на блю-карту, хоча поки що не зрозуміло нащо вона нам потрібна (всі побіжали і ми побіжали). В кого є блю-карта, нашо вона вам?

Покаталися по місцевим дорогам. Спеціально проклала маршрут оминаючи великі автостради, щоб їхати потихеньку. Все одно кілька разів звернули не туди, добре що шлях доволі прямий сильно не заблукаєш. Погано, що водії придурошні. Оскільки дорогі скрізь серпантин, вузькі і роздовбані, майже скрізь стоїть обмеження до 70 де ми зі спокійним серцем стільки і їдемо, і все одно обганяють по зустрічній, нервують і психують. Мене це страшенно виводить. Але більше 80, я фізично не можу по цій дорозі, машину шкода, вона стрибать по цих ямах починає. А інші просто виїжджають на середину і пох, що там типу дві смуги і одна з них зустрічна какби. Приїхала, перечитала правила. Пишуть, що якщо нема знака можна 90, от тому мене всі і обганяють з моїми 80. А потім пишуть, що один вчора якраз і зустрів собі на зустрічці тянжарувку. Помер на місці. І блін, ну його нафіг цих ідіотів яким кудись дуже треба. Мені не треба, мені і тут добре. А от їздити тут неприємно, занадто багато стрьомних ідіотів навкруги =(
Валбжих - типове польське місто, навколо типових сіл. Я там казала, що німецькі села однакові? Ну так і польські одне від одного ніяк не відрізняються. Як і міста. У кожного є площа Ринок з кольоровими будинками і якій-небудь замок. Замків тут ДУЖЕ багато скрізь. Навколо дороги скрізь таблички такий-то замок сюди, такий-то туди.
Коли ми збиралися сюди їхати, вроцлав'яни серйозно сказали:
- Це бувше шахтерське місто, зараз воно занепало. Обережно там!
Ми так зрозуміли, що по вулицям там ходять зомбі, навколо апокаліпсис і голодні собаки доїдають у канаві коняку. Ну так, принаймні уявляють Валбжих у Вроцлаві =)
Насправді, трохи побите містечко з непарадного боку, але центр вилизаний і навіть є кебаб. Поки що.
А ще мене вразила картина.

Трійко малих хлопців підійшли до театральної афіші, що на головній площі і почали показувати одне одному вивіску. Але ні, вони не намагалися доторкнутися до високого мистецтва, просто там була фотографія з вистави де у актриси було трохи видно сіську! Хлопців це явно вразило настільки, що вони почали водити туди друзів по одному, щоб показати сіську.

А мене це вразило до глибини душі тому, що я не думала, що десь ще на Землі є місце, де 10 річні хлопці не бачили голої сіські. В 21 столітті, з 3Дж інтернетом, якій до речі, прекрасно ловить і на тій площі Ринок. "Як? Як збереглися ці діти такими чистими і невинними???" - думала я змахуючи скупу сльозу.


April 2017

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 03:39 pm
Powered by Dreamwidth Studios